| Christiana03 a întrebat:

Am nevoie de niste carti bune,pentru ca deja chiar nu mai stiu ce sa citesc. Apropo,nu-mi place sa citesc carti scrise de autori autohtoni sau romane politiste, insa cel mai mult imi place genul fantasy.Am 13 ani,as vrea ceva pentru adolescenti,gen "Micutele mincinoase" adica ceva fara multa-multa drama, dar totusi cu un sens anumit.Mersi! Va sint recunoscatoare!

Răspuns Câştigător
| biutza12 a răspuns:

Insemnarile unei pustoaice I, II, III, IV
Generala, cei mai naspa ani din viata mea
Cum sa fii bun in toate
Jurnalul unui pusti
Punci cu porunci
Povestea lui Tarcey Beaker
Batranul din luna
Care-i faza cu cititul?
Cui ii e frica de computer?
Cand ma vei intalni
Ivan cel fara de seaman
Bunicuta hotomana
Supercoltunas
Baiatul Miliardar
Marele Nate
Harriet Spioneaza
ce poti face cu doua cuvinte
care-i faza cu cititul
Cesar Cascabel

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Iti recomand cartea "tragedia veacurilor".
O poti cumpara de aici: http://www.viatasisanatate.ro/cautare?s=tragedia+veacurilor
-sau de la librariile Sola Scriptura: http://solascriptura.ro/librarii
-sau o poti citi de pe net: de aici http://sdarm.md/prophecies/marealupta
sau de aici http://www.adventist.ro/index/materiale-de-studiu/e-books.html
O carte deosebita, recomandata tuturor categoriilor de varsta. O carte care te va atrage si de care nu te vei mai putea dezlipi.

| Christiana03 explică (pentru anonimg):

Mersi,dar nici nu are rost sa-mi spui de unde pot cumpara cartea, caci nu sint din Romania, ci din Republica Moldovahappy

| anonimg a răspuns (pentru Christiana03):

O gasesti si in Moldova.

| milan9 a răspuns:

Un "studiu" oferit de o grupare neoprotestanta nu este altceva decât un curs de "initiere" in cultul respectiv, de manipulare prin nuante si sensuri alterate, de orientare si formare însuşi a modului de a privi lucrurile într-un anumit fel, dorit de ei, viciat...
Si..., o dată ce modul de gândire este viciat, toate ideile vor fi forţat interpretate în acea direcţie.
Sute de grupari oferă pe la noi "Studiile biblice" şi tot atâtea moduri de interpretare diferite vor exista, pentru a se crea impresia că Scriptura susţine fix gruparea lor.
De aceea există astăzi aproape 40000 de secte rupte de Biserică…

| ZambetDeGheata a răspuns:

Jocul Minciunii, Academia Vampirilor, Ashleys

| Barbati4Femei a răspuns:

Eu iti recomand Shining de Stephen King.

| ddaannyyeellaa a răspuns:

Eu iti recomand,, Aventurile lui sherlock holmes"este foarte interesanta