| Lalala0 a întrebat:

Am nevoie de o sceneta, pentru un proiect de voluntariat. Imi puteti da niste idei sau, daca gasiti, un model? Sceneta trebuie sa fie pe tema 1 Decembrie big grin Cel mai bun raspuns primeste funda. Multumesc de ajutor! :*

Răspuns Câştigător
| megabum a răspuns:

Uite o scena:
Sa zicem ca de 1 dcembrie o familie ca oricare alta merge intr-un parc si apoi se face un miuzical in care se canta se ia copilul pe sus se ia si mama si tatal apoi il faceti sa tina 5-6 minute, iar la final partea ce-a mai tare : coboara petale de trandafir de pe tavan. PS: stiu ca nu sunt trandafiri pe 1 decembrie dar ar putea fi hartioare rosii care sa semene cu trandafiri. Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda?

| Lalala0 explică (pentru megabum):

Da,ar fi o idee. Insa nu se poate ridica la nivele de musical...

3 răspunsuri:
| megabum a răspuns:

Iarta-ma dar n-am stiutca vor aparea moace sincere scuze incearca sa-ti dai seama ce litera e in locul lor dupa fiecare nume e :

| Skumpika_Alexuka_1999 a răspuns:

Minisceneta " Spre Marea Unire!"
Vasilică: Sărut-mâna bunicuţa mea!
Bunica: Bine ai venit, dragul meu! Ce aţi facut azi la şcoală?
Vasilică : Plecăm la Alba cu domnul învăţător! E mare sărbătoare, bunico!
Bunica: Ştiu, Vasilică maică, o să ne unim cu ŢARA! Păcat că n-a apucat şi fecioraşul meu,
tătânele vostru, să vadă ziua asta! L-a sfârşit dogoarea de la Mărăşeşti!
Vasilică : Lasă, bunicuţo, m-oi duce eu în locul lui!
Mihăiţă : Şi eu! Şi eu o să merg la Alba, la UNIRE!
Vasilică : Tu? Păi nu te ţin picioarele!
Mihăiţă : M-or ţine! Alerg ca iepurele şi nu mă opresc până la Alba!
Vasilică: Să zicem... Dar n-ai steguleţ tricolor!
Mihăiţă : Nici tu!?
Vasilică : Ba eu am de la domnul învăţător!
Bunica: Mihăiţă? Vrei într-adevar să mergi la Alba?
Mihăiţă : Din toată inima!
Bunica : Atunci aleargă iute şi adu-mi o crenguăa de alun! Iată, Mihăiţă, ...acum vei putea
duce şi tu la marea sărbătoare un tricolor pentru Unire.
Ioana: Eşti gata Vasilică?
Vasilică : Gata, domnule învăţător!
Bunica: Domnule învăţător, luaţi-l şi pe Mihăiţă la sărbătoarea Unirii!
Ioana: Eu l-aş lua dar e prea mic. Şi apoi... vezi, toţi vor avea steagul nostru tricolor.
Mihăiţă: Priviţi, domnule învăţător! Şi eu am tricolor!
Ioana: Dacă ai tricolor, atunci se schimbă socoteala! Te luăm şi pe tine cu noi.