| DianaDiaa a întrebat:

Am tot intrebat si aici si la biblioteca, am cautat pe net si degeaba. Vreau si eu carti interesante (dar nu Drumes sau altele pe care le citesti in liceu ca ti le-a dat profa). Caut carti psihologice, carti despre viata carti de dragoste din care sa pot extrage citate si sa inteleg ceva din ea. (am 19 ani, deci nu vreau carti de 14 sau de 60 )
Mshappy Imi puteti da si site-uri de carti sa pot cauta eu.

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Eu iti recomand : "Promisiunea Ingerului" de Frederic Lenoir si Violette Cabesos
"Mumia" de Anne Rice
"Hotul de carti" de Markus Zusak
"Îngerul nopţii","Crescendo", "Tăcere" de Becca Fitzpatrick
"Mai las-o moale cu fantomele" de Megan Crewe
"Damnare" de Lauren Kate
"Portretul lui Dorian Gray" de Oscar Wilde
"Nu plange sub clar de luna" de Heather Davis
"A doua luna plina" de Kelley Armstrong
"Bal mascat" de Melissa de la Cruz
"Sânge albastru" de Melissa de la Cruz
"Blestemul din Swoon" de Nina Malikn
"Roşu de Rubin" de Kerstin Gier
"Altfel de Ingeri" de Lili St. Crow
"Eve" de Anna Carey

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepe cu Dostoievski Crima si pedeapsa si daca iti place continua cu operele lui, mai poti incerca de Tolstoi, sau 1984 de George Orwel

| bogdan72 a răspuns:

Nostalgia, de Mircea Cartarescu

| oHarryo a răspuns:

Iti recomand Portretul lui Dorian Gray de Oscar Wilde, e psihologic, filosofic, de dragoste, si nu foarte complicat.

| zahre a răspuns:

Cauta pe Adevarul SHOP.ro.

| andreiutza4 a răspuns:

Fantoma de la opera, de Gaston Leroux