| anonim_4396 a întrebat:

Am varsat din greseala apa pe o carte. Foile s au uscat, dar se vede ca nu mai sunt ca inainte. Oare daca ma duc la o tipografie poate sa imi inlocuiasca paginile respective? Si aveti ideea cam cat ar costa?

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Încearcă să o netezești cu fierul de călcat.

| AndreyVladeanu a răspuns:

Daca e carte de pe timpuri nu mai se poate face nimica. dar daca e carte obisnuita dupa 2000 poti cumpara alta nu sun asa scumpe. banuiesc ca e de la scoala cartea?

| claudiamatei205 a răspuns (pentru AndreyVladeanu):

E un atlas de 3 milioane...

| lolita147 a răspuns:

De tipografie nu stiu, dar asta trebuie sa faci daca versi ceva pe o carte(am experienta cu cartile de la biblioteca):
-las-o deschisa pana se usuca
-paginile vor fi mai tari si mai indoite. Nici o problema! Inchide-o, pune o greutate mare pe carte si las-o asa cateva ore
Dupa ce o deschizi, va arata aproape ca inainte.