| Brătucu_Rareş_1998 a întrebat:

Are cineva volumul 3 din Fluturi de Irina Binder pdf?

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Îl am în format fizic și îmi pare rău că l-am cumpărat.

| FemeiaPisică a răspuns (pentru Delia_Delia-ioana_1996):

Pentru că îi urmărez blogul de câțiva ani, cred că de vreo 4-5 ani. Ceea ce scrie în blog este mult mai fain, de multe ori îmi dau lacrimile la ce sentimente puternice îmi transmite.
Primul volum l-am citit pe când aveam 17 ani și mi-a plăcut. Dar volumul II și III sunt pur și simplu oribile! Într-adevăr, se găsesc citate&povestioare de pe blog în carte pe care deja le știam și se ducea din farmec... Dar, personajul feminin este foarte frustrată, dramatizează a naibii de mult și se crede mare damă. Parcă universul se învârte în jurul ei. De exemplu, se leagă subtil (o bârfește destul de urât și cu invidie) de prietena lui Robert că este grasă, iar dacă te uiți la pozele ei nici ea nu este un fotomodel sau o zână cum se crede. La ea nu se uită, dar critică destul de urțât alte persoane. Sau când și-a luat violul de la Matei care a și bătut-o, ea s-a ridicat ca o găină tăvălită de cocoș și s-a urcat în mașina lui, apoi l-a întrebat dacă pot merge acasă. Adică, ce naiba? Ăla nu a fost viol, ea a vrut. Desigur, apoi iar a dramatizat că a fost violată și chestii de genul dar nu pleacă din vilă unde este pupată în c*r de toți și întreținută.

| alexboss2020 a răspuns:

Nu