| DellyDell a întrebat:

as dori sa imi recomandati si mie nste carti care merita citite, dar nu gen Baltagul, Don Quijote si altele asemanatoare, tin sa mentionez ca am 14 ani.

6 răspunsuri:
| Ohaithar a răspuns:

Ce anume ai vrea să citești? Mister, fantezie, romance, SF, Thrillere. Probabil ești destul de matură să citești și cărți filozofice. Eu de exemplu am citit recent Micul Prinț a treia oară. Ți se schimbă percepția la fiecare dată când o citești.

| portocale00 a răspuns:

Seria Divergent, seria Jocurile Foamei, Hotul de Carti, Harry Potter Si Ordinul Phoneix. big grin

| DellyDell explică (pentru Ohaithar):

Stiu happy, ador cartile romantice, drama, misterul si cartile politiste, as fi foarte recunoscatoare daca mi-ai putea da niste titluri.

| JuliaCNDSVH a răspuns:

Daca iti plac cartile politiste, cu mister si putin romantice ai putea sa citesti Iubire Vinovata de Lisa Jackson.

| Ohaithar a răspuns (pentru DellyDell):

Să ucizi o pasăre cântătoare de Harper Lee
Hoțul de cărți - Markus Zusak
Enzo sau Arta de a pilota pe ploaie de garth stein
1984 de George Orwel
Mândrie și prejudecată de Jane Austen
Muzeul inocenţei de Orhan Pamuk
Harry Potter de J. K. Rowling.
„Pasiune" de A.S. Byatt
Cred că astea îți ajung o perioadă Dacă dorești îți mai dau, doar că unlele sunt mai greu de găsit. Acum trebuie să mă scuzi că trebuie să-mi pun cărțile înapoi în bibliotecă.

| AvalohAlyn a răspuns:

Rhonda Byrne.Secretul
Paulo Coelho-Alchimistul
Paulo Coelho-Adulter
Irina Binder-Fluturi
Noul Testament din Biblie

Succes si spor la citit!