| blogging a întrebat:

Buna as vrea sa citesc si eu o carte cu fantome (nu foarte horror). Vreau o carte gen "Rebecca" (de Daphne du Maurier) sau "Femeia in negru" (de Susan Hill), dar vreau ca, de data asta, fantoma sa fie a unui barbat, nu a unei femei. Stiti daca exista asemenea carti? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| BrokenArrow a răspuns:

Incearca "Fantoma de la Opera" de Gaston Leroux.

| RandyMarsh a răspuns:

Buna
Iti recomand continuarea la cartea Rebecca de Dauphne du Maurier Lady de Winter de Susan Hill.

| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Pai, sincera sa fiu, eu nu am citit cartile pe care le -ai citit tu, dar stiu o carte, in care fantoma e un baiat-Blestemul din Swon, de Nina Malkin.Nu stiu daca te ajuta sau, dar...o vacanta frumoasa!

| AndrrreaDeea a răspuns:

Fantoma din Cantervill-Oscar Wilde