| Flower02 a întrebat:

Buna happy
As vrea sa imi recomandati si mie niste carti de genul:
Invitatie la vals - Mihail Drumes
Scrisoare de dragoste - Mihail Drumes
Elevul Dima dintr-a saptea - Mihail Drumes
Fluturi - Irina Binder (nu stiu daca ati auzit de asta, este aparuta de curand)
Sunt toate povesti de dragoste. Daca mai stiti si altele la fel de frumoase sau poate chiar mai frumoase, va rog sa ma ajutati si pe mine. happy

Răspuns Câştigător
11 răspunsuri:
| LoveToHate a răspuns:

M-am saturat de aceste carti prostesti.Intreb si eu, ca tot omul, care e cartea ta preferata? Si stii ce mi se raspunde?"Invitatie la vals","Elevul Dima dintr-a saptea"Mihail Drumes, Sandra Brown"Descoperirea" si alte carti de genul asta.Alceva nu poti citi, drama de exemplu? Am o lista intreaga.

| Flower02 explică (pentru LoveToHate):

Scuza-ma daca te deranjeaza preferintele mele, dar asta imi place mie sa citesc si nu vad ce este gresit. Mai citesc si altceva, desigur, asa ca daca poti sa imi dai exemple din ce iti place tie sa citesti, chiar nu m-as supara. happy

| LoveToHate a răspuns (pentru Flower02):

"Misterele Parisului"Eugene Sue,"Portretul lui Dorian Gray"Oscar Wilde;"Padurea Spanzuratilor"Liviu Rebreanu;"Crimele familiei Borgia" Michel Zevaco.Astea sunt preferatele mele, si, hai, sa nu zici ca sunt "rea"iti recomand "Fantoma de la opera"Gaston Leroux.

| Ioniță_Ștefania_2000 a răspuns (pentru LoveToHate):

Îmi poți spune mie câteva cărți, te rog drama vreau sa citesc. Dar sa nu fie ficțiune, nu imi plac cartile de genu'.

| PinkPanter a răspuns:

Pai, ai putea incerca :
-Un casanova calatoreste spre iad(Paul Antim) este foarte frumoasa, am citi-to vara asta din plictiseala. Are 100 si ceva de pagini si chiar si eu, care nu citesc decat cine stie cand, intr-o zi am terminat-o.
-carti scrise de Agatha Christie(este cea mai buna in scris carti politiste )
-Amurg insangerat(Maria Muraru) o fi ea de dragoste, dar crede-ma ca e foarte frumoasa
-Cesar Cascabel(Jules Verne)- e destul de draguta si e de aventura, deci ti-o recomand
-Intre viata si moarte(Arthur Gask) este de asemenea politista si are toate ce le-ai mentionat e cu un functionar pe nume Charlie Edis de la banca din Adelaide, Australia. Fuge de politie, se indragosteste, trece prin multe si ajunge sa se imprieteneasca cu cel mai mare dusman
-S-a ucis in jurul tau, Church?(Takis Panayotis) este despre cazul foarte complicat al unui detectiv. E putin inspaimantatoare la inceput cand incepe sa povesteasca despre crima respectiva, dar este de asemenea foarte frumoasa
-Simfonie in mov(Mariana Cristea) e despre o profesoara de romana ce este repartizata la o scoala dintr-un sat. Aici se indragosteste de un medic din satul vecin. Si de aici incepe aventura vietii ei E destul de emotionanta:X
-Printul de Jericho(Maurice Leblanc) una dintre cartile mele preferate(ca si cele de mai sus) Si aceasta are de asemenea toate cele mentionate de tine Mi-a placut foarte mult! :X
Ei, sper ca te-am ajutat si daca le vei citi sper sa-ti placa la fel cum mi-au placut si mie:X! Bye!

| lilith666 a răspuns:

Deci trebuie sa te apuci de "pe aripile vantului"de margaret michell asta da cartebig grin

| Flower02 explică (pentru lilith666):

Chiar o am pe lista big grin
Sper sa o citesc cat mai curand.

| lexiatanasiu a răspuns:

Recomand cartea Fluturi de Irina Binder. Merita citita!
Gasesti pe Librex.ro la un pret foarte bun:
http://www.librex.ro/fluturi-irina-binder

| Dariaarrrr a răspuns:

Incearca Jane Eyre-Charlotte Bronte. N-o sa regreti, e foarte frumoasa.

| Cucu_Vasika_1997 a răspuns:

50 de umbre a lui grey