| Anonim0531 a întrebat:

As vrea sa scriu o carte, dar nu stiu despre ce.
Ma puteti ajuta cu niste idei, va rog?

Răspuns Câştigător
| 94Lucifer94 a răspuns:

Fantezie, dragoste, erotic, groază, mister... exemple sunt multe. Dar trebuie să gasești tu subiectul pe care l-ai putea dezvolta și transforma intr-o carte.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa o lasi balta, daca nici macar nu ai habar despre ce ai putea scrie, atunci nu ai nici o sansa sa scrii ceva.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu știi despre ce, nu ai cum să vrei să scrii. Ți se pare că vrei.
După ce știi ceva, poți scrie despre ceea ce știi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai bine fă altceva daca nu stii sa scrii cărti, nu e pentru toti asa ceva.

| johnnny123 a răspuns:

Oare așa începea și Tolstoi să scrie o carte?

Se ducea la oameni pe stradă și le spunea "Aș vrea să scriu o carte, dar nu știu despre ce. Mă puteți ajuta cu niște idei, vă rog?"

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Pai daca nu stii despre ce eu zic sa te lasi de scris. Recte, esti 0 la capitolul idei, asa ca nu va iesi nimic din ea. Scrisul nu este cum e curatatul de cartofi, trebuie destule chestii ca sa te apuci de scris.