| OanaXD1D a întrebat:

as vrea sa scriu o carte pentru adolescenti. Subiectul ar fi unul pe care multi dintre noi probabil l-am mai intalnit in filme si seriale si anume acela cand mai multi baieti se bat pe o fata. Aici ar fi vorba despre trei baieti, cu personalitati radical diferite. Si ce as vrea de la voi ar fi sa imi dati niste titluri pentru aceasta idee. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Cam plictisitor. Încearcă şi tu ceva nou.

| Charger007 a răspuns:

Buna Oana! As putea sa-ti fiu de ajutor. O persoana cu care am comunicat despre acest subiect acum cateva zile a avut exact aceeasi idee. I-am spus ca o voi ajuta si asa am si facut, i-am spus cateva idei la care ar putea sa reflecteze asupra lor in cateva zile si pe urma ar putea sa le puna in practica. Una dintre titlurile tale ar putea sa fie Lacrimi Amare. O alta idee ar putea fi 3 intru-unul. De ce nu o poti intitula 3 baieti pentru o tinta. O alta sugestie poate sa fie Iubire neconditionata, Iubire cu nabadai, Iubire fatala, patrunzatoare si cu pasiune. Le-ai putea combina si ar putea iesi un titlu dragut. Titlul meu favorit este Iubeste ca pe un trandafir cu spini. Acestea sunt recomandarile mele. Sper ca te-am putut ajuta in vreun fel. O zi buna iti doresc. Daca te mai pot ajuta cumva, intreaba-ma. Succes, Funda?

| OanaXD1D explică (pentru Charger007):

Sunt bune ideile, si iti multumesc, dar as dori oarecum un titlu ca de film si mai putin ca de carte. Mai ai si alte idei? happy

| Charger007 a răspuns (pentru OanaXD1D):

Ai putea so intitulezi O noapte Furtunoasa, Dragoste cu Nabadai, Un trandafir cu spini sau ai putea so intitulezi Dragoste plina cu pasiune si cu petale sau de ce nu Dragoste cu incercari si cu provocari sper ca te-am putut ajuta in vreun fel. O zi buna iti doresc. Daca mai ai intrebari, astept cu drag.