| adelinna21 a întrebat:

as vrea si eu niste carti de doctrine..niste autori sau titluri de carti..imi trebuie pentru realizarea unei fise de carte.multumesc

1 răspuns:
| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca Karl Marx, are foarte multe carti referitoare la doctrine, eventual cartea lui Hitler Mein Kampf (Lupta mea) si cele ale lui Niccolo Machiavelli. Ca o documentare despre aceste doctrine poti incerca si cartile lui Vladimir Tismaneanu care sunt destul de bune.