| Iulian567 a întrebat:

Buna! As vrea și eu sa îmi recomandați niște cărți de citit pentru clasa a 8a! (pentru a avea cu ce sa asociez la acel exercițiu) Va rog mult!

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce exercitiu?
Dacă vrei să asociezi exercitii, cumpără cărti pentru Evaluarea Natională ( Ed Delfin, Paralela 45 sau Ed.Art)
Vei avea în cărți si subiectele rezolvate, care te ajută la autoevaluare.

| Iulian567 explică (pentru floresdemayo):

Exercitiul cu asemănări și deosebiri.( În care trebuie sa asociezi cu textul de pe foaia de examen cu un alt text citit de tine ) și eu întrebam ce carti ar trebuiii sa citesc (dau și eu un exemplu "Amintiri din Copilărie ")