| Nimeni91 a întrebat:

Buna!
Ati citit "O viață măruntă", carte de Hanya Yanagihara? Cum vi s-a parut? As vrea sa o citesc insa imi este tema ca va fi foarte trista, dupa cum am citit cateva recenzii. Dupa ce citesc genul acesta de carti, cad intr-o stare ciudata de letargie, neputinta.
Ce parere aveti despre aceasta carte?
Va multumesc!

2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

E scrisa in stilul adoptat de scriitorii japonezi, deci este o carte trista care lasa totusi in urma o luminita de speranta. Nu prezinta lucruri frumoase, iar pe langa asta sunt prezentate si urmarile lor, daca nu iti plac cartile care te baga intr-o stare trista nu o citi, ai mii de variante pe piata.

| Nimeni91 explică (pentru RobertMoon):

Asa este.
Imi place sa citesc astfel de carti, imi place stilul adoptat, insa eu, fiind o persoana si asa depresiva, ma afund si mai mult in tristete decat sa gasesc o cale de a o depasi, prin exemplele prezentate.
Multumesc!