| Mihu_Cristina_1997 a întrebat:

Caut o carte de ceva timp, nu pot sa imi aduc aminte titlu. Poate ma ajutati voi!
E vorba despre o adolescenta care locuieste cu familia ei saraca intr-un sat, ea lucreaza la o mosie (din cate imi amintesc) si fiul sefului ei ii face avansuri, la un moment dat ea cedeaza si ramane insarcinata. Ii e frica de consecinte si fuge de acasa, de aici ea face tot posibilul sa ajunga o femeie de succes, si reuseste.
Cineva? big grin

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Pretul succesului- Barbara Taylor Bradford
(sunt 7 volume care cuprind saga Emmei Harte si au fost si ecranizate).

1 răspuns: