| Eclectica a întrebat:

Bună! Caut o carte si nu as dori sa o comand de pe net, vreau sa ma duc la librarie s-o cumpar. Cum sa vad in ce librarii o gasesc ca pe googal imi apar insiruite numai posibilitatile de comanda online. Si sa nu ma duc degeaba nici la librarii. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Dacă nu ne-ai spus ce carte vrei să cumperi, luăm problema la modul general.
Cărțile din site-ul următor le găsești pe toate în librăria SolaScriptura din localitatea ta:
https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent
(Am pus link și cu o carte foarte bună).
Iar librăria SolaScriptura o găsești tot în acel site la secțiunea "Rețea librării" din Meniu:
https://www.viatasisanatate.ro/librarii

| Eclectica explică (pentru anonimg):

Mulțumesc frumos! Am sa ma uit pe pagina indicata. Cautam "Zuleiha deschide ochii", de Guzel Yakhina.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca spuneai si despre ce carte este vorba, poate te ajutam. Dar asa, cauta pe „googal".

| Zuzu1991 a răspuns:

Deci, hai sa iti spun ce vad eu:
1. ai un fetish cu hartia tiparita
2. ai un fetish cu, cumpararea in persoana
cred ca te-ai nascut intr-un secol foarte gresit...

| Eclectica explică (pentru Zuzu1991):

Deci, hai să-ți spun ce văd și eu: 1. ești narcisist daca vrei ca toata lumea să fie așa cum vezi tu lumea. 2. Am un fetiș pentru cărțile tipărite, e o bucurie la care n-aș putea să renunț! Pot citi și in format electronic dar mă dor ochii și citesc numai dacă e necesar. Cumpăr "în persoană" pentru că vreau să mai existe librării, să le susțin, îmi place să și fac mișcare. Și poate sunt atât de săracă încât nu-mi permit să plătesc și transportul cu un curier. Dacă nu poți ajuta, măcar gândește-te bine înainte să arunci vorbe spre cineva, chiar pot răni. Să fii sănătos!

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Eclectica):

1. nope, nu e vorba de cum vad eu lumea, e vorba ca EVIDENT, EVIDENT, EVIDENT, hartia tiparita inseamna CATEGORIC paduri taiate
iar daca asta pentru tine nu e evident si AI UN FETISH, atunci e problema ta, si numai a ta, poti sa imi spui mie narcisist pana poimarti tot se taie paduri ca sa iti scarpine tie fetisu' tongue