| suităr a întrebat:

Caut titlul unui roman de dragoste in care două cupluri se intâlnesc intr-o vacanță la mare și fac un pact să iși schimbe partenerii. laughing E scris de un român. Multumesc!

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu cunosc. Dar ceva asemanator e "Adore" de Doris Lessing.
carte: http://www.goodreads.com/book/show/18170040-adore
film: http://www.cinemagia.ro/filme/adore-578835/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica swingeri? ce fel de om isi imparte iubita cu altcineva? laughing Ce roman.

[.]Gen se duc 2 cupluri la mare, si dupa o zi la plaja, si dupa o bauta, la sfarsit de seara asa, la beachbar, vasile il intreaba pe gheorge:
-Ba gheorghe, prietena asta a ta, i-as da un numar.
-Ba vasile tu esti nebun, ai baut prea mult? ce dracu ai?
-Hai ma gheorge, ce dracu fii mai deschis la minte.
si prin abusrd zice gheorge:
-hai ma vasile, ce poa sa fie rau, hai sa le intrebam.
-Maricico, ce zici fa te bagi la un swing-ing de-ala sau cum ii zice?
-Ce-ai zis ma gheorghe? vrei sa dormi pe pres in seara asta? ia hai gata ca ai baut cam mult, du-ten camera si dormi. Noi fetele ramanem aici.
Pleaca astia doi in camera si raman fetele singure.
maricica catre petronela
-fai petronelo, tu iti dai seama ce le-a trecut la astia prin cap, doamne fereste, tampiti. Sunt in stare sa-si imparta femeia cu altul. Ei lasa ca le aratam noi lor.
-Hai fata sa mergem noi la agatat daca lor nici nu le pasa si ne-ar imparti cu altii, hai sa-i cautam pe astia altii ca ei si asa sunt beti si pana dimineata nu se mai trezesc.[.]

THE END
Fragment luat din "Secretele Maricicai si cei doi boy".
Scrisa de Petronela Amariei.