| AmiRa33Rebeca a întrebat:

Ce carti cunoasteti care v-au emotionat foarte tare? Precizez ca nu vreau de aventura!

Răspuns Câştigător
| DIVERGENT a răspuns:

O carte recent citita de mine ar fi "The Fault In Our Stars"-John Green, in romana fiind tradusa "Sub aceeasi stea".
Este destul de emotionanta.
Totusi, cartea mea preferata va ramane Divergent, in care am regasit toate senitmentele si emotiile pe care le poate avea cineva.
P.S. A aparut si filmul happy

5 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Kafka pe malul mării, Singur pe lume, Invitaţia la vals, Doctorii

| Sărmăluță a răspuns:

Scrisoare de dragoste-Mihail Drumes
Regii Blestemati vol II-Maurice Druon

| AnonimGirl010101 a răspuns:

1.IonelTeodoreanu – Ulița copilăriei, La Medeleni
2.Constantin Chiriţă–Cireşarii
3.Alexandru Mitru- LegendeleOlimpului
4.RaduTudoran– Toatepânzelesus!
5.Ioan Dan – Curierul secret, Cavalerii, TainaCavalerilor, CavaleriiOrdinuluiBasarab
6.Hector Malot-Singur pe lume
7.Frances Hodgson Burnett- Mica prinţesă, Grădinatăinuită, Micul Lord, Prinţulpierdut, O adevăratădoamnă
8.Antoine de Saint Exupery- Miculprinț
9. Jack London - Chemareastrăbunilor, ColţAlb
10. Jules Verne- Căpitan la 15 ani, Copiiicăpitanului Grant, Ocolulpământuluiîn 80 de zile, Doiani de vacanţă
11.J.M.Barrie- Peter Pan înGrădina Kensington
12.Mark Twain– AventurileluiTom Sawyer, Aventurilelui Huckleberry Finn, PrinţşiCerșetor, Un yankeu la curtearegelui Arthur
13.Anatole France- Insula pinguinilor
14.Alphonse Daudet– Piciul
15.Jeff Kienny–Jurnalulunuipuști
16.Rachel Renée Russell - Însemnărileuneipuștoaice
17.Harper Lee -Să ucizi o pasăre cântătoare
18.Jonathan Swift – Călătoriile lui Gulliver în Țara Piticilor

Le-am citit pe toate si m-au emotionat foarte tare, dar cel mai mult sigur pe lume.Si mai adaud eu si colt alb jack london

| Adrianaa16 a răspuns:

Fluturi-Irina Binder.

| Mihaimaria17 a răspuns:

Mary jo putney -cand dragostea te schimba