| ThWeY a întrebat:

Ce carti de-ale Agathei Christie vi s-au parut mai interesante si merita citite? puppy dog eyes

7 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Toate, fără discuţie ( mai puţin cele de dragoste ) şi în special cele care au ca personaj principal pe detectivul Hercule Poirot.

| FadetoBlack a răspuns:

10 negri mititei

| bloodyhell a răspuns:

Mi-a placut mult 10 negri mititei.

| Robin0744 a răspuns:

Crima din Orient Express, Moarte pe Nil sînt clasice (și ecranizate). La fel: Cu cărțile pe masă, Cine l-a ucis pe Roger Ackroyd. Foarte bună e Cortina, ultimul caz al lui Poirot.

| AjLee a răspuns:

Crima din Orient Express si 10 negri mititei

| MonsterBunny a răspuns:

Trenul de Padington. O carte superba!

| IHaveAProblem a răspuns:

10 negri mititei. zece oameni aflati singuri pe o insula, care mor unul dupa altul. pana la ultima pagina nu vei stii care e criminalulwinking