| dayana007 a întrebat:

Buna ce carti de genul "harry potter "imi puteti recomanda?
Psbig grinau funda!:*

Răspuns Câştigător
| PurpleBox192 a răspuns:

C S Lewis-Cronicile din Narnia, Rose E Sabin-seria Şcoala de vrăjitorie, Anna Dale-Şoptindu-le vrăjitoarelor, V M Jones-seria Karazan(Şerpii din Arakesh, Prinţul pierdut, etc), Sophie Audouin-Mamikonian-seria Tara Duncan(Magicienii sorţitori, Cartea interzisă, Sceptrul blestemat, etc), Angie Sage-seria Septimus Heap(Magie, Zborul, Leacuri, etc), Christopher Paolini-Eragon, Joseph Delaney-seria Vraciului(Ucenicul vraciului, Blestemul vraciului, Secretul vraciului), P B Kerr-seria Copii lămpii fermecate, Nancy Farmer-Marea trolilor, Stapanul Inelelor, Paul Stewart & Chris Riddell-Cronicile Lumii de Margine, Alan Gibbons-trilogia Legendeer(Umbra Minotaurului, Războinicii Corbului, Legiunea Vampirilor)

5 răspunsuri:
| buburutza0431 a răspuns:

Buna!
Sunt mai multe carti asemanatoare, dar care au personalitati diferite. Prima o iubesc! Are suspans si este impartita in 3 carti. Ea se numeste Jocurile Foamei de Susanne Collins. Dupa ea s-a facut si film care a luat multe premii, si in 2014, la inceput, trebuie sa apara si 2
Pentru mai multe detalii :http://www.cinemagia.ro/filme/the-hunger-games-487462/
Altele ar mai fii Eragon care este plina de aventura, la fel ca Vreaciul, Narnia si Stapanul inelelor.
Dupa parerea mea, celelalte raspunsuri date de alti utilizatori o sa fie cartii care le-au cautat pe net, despre care abia daca au auzit sau care au citit jumatate de pagina.
Sper ca te-am ajutat! :)
P.S : Toate cartile recomandate de mine sunt citite

| pisiiiiii a răspuns:

Marry Popyns

| HeyLyn a răspuns:

Casa Noptii de P.C. & Kristin Cast.

| micutza4 a răspuns:

Iti recomand urmatoarele carti.
-Harry Potter si Talismanele mortii.
-Harry Potter si Printul Semipur.
-Harry Potter si Ordinul Phoenix.
-Harry Potter si Pocalul de foc.
-Harry Potter si prizonierul din Azbakan.
-Harry Potter si Camera secretelor.
-Harry Potter si Piatra filozofala.
Succes la citit!

| King_3049 a răspuns:

Iti pot recomanda romanul lui Jack London "colt alb".