| Blackwoman27 a întrebat:

Ce carti pentru clasa a8a imi recomandati? Sa fie pana intr-o 100 de pagini cam 120 maxim... big grin. Inafara de baltagul...multumesc! Fundita!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna happy Iti propun sa citesti primele 3 parti din Jurnalul unei pustoaice / Jurnalul unui pusti tongue Este amuzant, scrisul destul de mare... Si imagini laughing Si doar nu trebuie carti de basm, nu? tongue Sunt foarte interesante big grin Am citit toate partile aparute happy Chiar daca au vreo 300 de pagini fiecare, scrisul e marisor, si iti zic ca nu o sa lasi castea din mana pana nu citesti macar 100 de pagini intr-o singura zi laughing Toate cele bunewinking big grin Citit placut! Sau daca nu, ai putea incerca Gura satului, Moara cu noroc, si cam atatea stiu de pana in 100-120 de pagini big grin Citire placuta laughing

| Sadic a răspuns:

În 120 de pagini? Ai înebunit?
Nu găseşti aşa ceva. Poate doar ce au spus ce-i mai de sus big grin oricumam impresia că-ţi baţi joc de cititorii din întreaga lume prin întrebarea ta stupidă. big grin Toate cele bune big grin

| marciana a răspuns:

Mara de Ioan Slavici

| Comediantul a răspuns:

Fara suparare.dar te sfatuiesc sa nu mai citesti atat. poate doar ce e absolut necesar...scoala indoctrineaza.
Scuze de deranj
Toate cele bune

| Blackwoman27 explică (pentru Comediantul):

Ti se pare ca sunt asa pasionata de citit? Nu de alta dar ma dispera profa de romana ne a dat 4 carti de citit intro singura saptamana!

| Vans a răspuns (pentru Comediantul):

Tu faci mişto, nu?

| Comediantul a răspuns:

Naspa...pai atunci ti-as sugera niste schite sau nuvele de caragiale de exemplu pentru ca o sa iti trebuiasca oricum mai incolo..gen bubico, domnul goe, o noapte furtunoasa, o scrisoare pierduta, morometii..sau romane gen ultima noapte de dragosta intaia noapte de razboi. hanul ancutei. engima otiliei(foarte naspa da mno.)..citeste rezumatu.eu asa fac

| Blackwoman27 explică (pentru Comediantul):

Asa au facut cativa colegi si ia prins!laughingca nu stiau sa povesteasca