| AnetteBurnier a întrebat:

Bună!
Ce zeu din Grecia Antică v-a impresionat?
Dintre Athena, Afrodita şi Artemis pe cine ați alege şi de ce?
Mulțumesc! happy

7 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Zeus,imi place numele si ca controleaza fulgerele.

| MeForeverAlone a răspuns:

Artemis, pentru că era neînfricată, nu a fost niciodată geloasă pe nimeni și nu s-a răzbunat pe vreun pământean așa cum au făcut celelalte. Ea atunci când i se greșea pedepsea fără milă și este singura dintre zeițe care și-a putut convinge tatăl s-o lase să nu se mărite.

| AnetteBurnier explică (pentru MeForeverAlone):

Convingător răspuns!

| MeForeverAlone a răspuns (pentru AnetteBurnier):

Mulțumesc

| Fumiko a răspuns:

Afrodita,imi place cum suna numele si ca e zeita iubiri si a frumuseti.

| Necunoscutu92 a răspuns:

Zeus

| WangLouis a răspuns:

Artemis mi se pare mie cea mai super.