| Sadop a întrebat:

Buna happy!
Ceva carti frumoase pentru adolescenti? happy
Si un link unde le-as putea citi :*.
Fundaa!

3 răspunsuri:
| Euletitia a răspuns:

Buna! de ce sa citesti cartile pe net si sa stai cu ochii in ecran, ceea ce nu e deloc sanatos, cand poti merge frumos la o biblioteca din orasul tau si le poti imprumuta gratuit? nu am citit niciodata o carte online, ador sentimentul acela cand stau relaata in fotoliu cu un volum in mana, simtind mirosul tusului de pe filele acestuia. Si asa stam destul al aclculator, ce sens are sa mai stam si cand citim opere literare? am sa-ti fac ins acateva recomandari de carti bune, care mie mi-au placut mult si sper ca-ti vor placea si tie:
"Elevul Dima dintr-a saptea"- Mihail Drumes
"Lorelei"- Ionel Teodoreanu
"la Medeleni"- Ionel Teodoreanu
"Ciresarii"- Constantin chirita
"Panza de paianjen"- Cella serghi
"Maitreyi"- Mircea Eliade
"Jane Eyre"- Charlotte Bronte
"La rascruce de vanturi"- Emily Bronte
"Necunoscuta de la Wildfell Hall"- Anne Bronte
"Qvo vadis"- henryk sienkiewicz
"Coliba unchiului Tom"- Harriet Beecher-Stowe
"Pe aripile vantului"- Maragert Mitchell
"Insula pierduta"- Margaret Mitchell
"Rebecca"- daphne du Maurier
"Robie'- William somerset-Maugham
"Rosu si negru"- Stendhal
"Manastirea din Parma"- stendhal
Lectura placuta orice ai alege!

| alexia222 a răspuns:

Maitreyi e foarte frumos romanul si cu adolescentihappy

| girl28 a răspuns:

Iti recomand Maitreyi este foarte frumoasa.Aici o gasesti http://www.robloguri.info/maitreyi-de-mircea-eliade.Spor la citit.