| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Cred ca aceasta e cateogria corecta pentu intrebarea mea. happy
As vrea si eu o recomandare, adica o carte ce merita citita, din ce ati mai citit voi si vi s-a parut ca merita. Nu as vrea despre aventura, au vreun roman de dragoste, mai siropos ca o telenovela. laughing
Daca stiti vreuna din care sa ai si ce invata, desi din toate cartile e ceva de invatat.
Va multumesc!

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce domeniu doresti?

| Mussette a răspuns (pentru RAY):

Ceva sa ma atraga. Nu stiinta si studiu, ca din astea mai am si pe la ore. big grin

| RAY a răspuns (pentru Mussette):

Daca vrei isi dau un link cu tot ce am eu

| Mussette a răspuns (pentru RAY):

Multumesc frumos! sa vad care mi se pare atractiva. happy

| RAY a răspuns (pentru Mussette):

Npc

| OoBunnyoO a răspuns:

John Fowels, Magicianul.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Totusi, cati ani ai?

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

23 blushing

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

A ok, atunci poti sa o citesti linistita. Daca imi amintesc bine are anumite scene de sex si daca erai mai mica si aveai vreo 12, 13 ani ma gandeam ca poate ar fi mai bine sa iti recomand altceva. big grin

Poti sa incerci si Demonii de Dostoievski, roman psihologic si filozofic este mai greoi, insa cu siguranta interesant. Rosu si negru, de Stendhal este din nou un roman psihologic foarte bun.

Iar apoi daca te intereseaza ceva un pic surrealistic poti incerca Haruki Murakami: Pinball, Asculta cum canta vantul si In cautarea oii fantastice. Este o trilogie destul de interesanta si destul de usor de citit.

| Mussette a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Ok! Mersi pentru sfat! happy

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Mussette):

Pentru putin.

| z99fun a răspuns:

"cel mai frumos cadou" de nicholas spark