| PatrisiaLove123 a întrebat:

Cred ca suna ciudat, dar am o pasiune pentru lectura, dacă se poate aș dori câteva recomandări de cărți, imi plac toate genurile, romane, aventură, fantezie, polițiste, horror, romantice, toate cărțile care v-au placut. Pa!

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cel mai mult mi-a placut seria Odiseea spatiala si Sfarsitul copilariei de Arthur C. Clark, Biblia pierduta de Igor Bergler, seria Cartea pierduta a vrajitoarelor de Deborah Harkness.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să-ţi enumăr câteva pe care mi le amintesc şi de care am fost plăcut impresionată.
Sunt incluse toate genurile. happy
1.Secretul cercului purpuriu - de Edgar Wallace
2.Trişorul - tot de Edgar Wallace
3.Lumea noastră, încotro? - de Alejandro Bullon
4.Calea către Hristos - de Ellen G White
5. Terapia prin râs - de Lenny Ravich
6.Viaţa mea aici şi acum (Gestalt terapia) - de Andre Moreau
7.Chemarea străbunilor - de Jack London
8.Heidi, fetiţa munţilor - de Johanna Spyri
9. Micul prinţ - de Antonie de Saint-Exupery
10.Din lumea celor care nu cuvântă - de Emil Gîrleanu
11.Comoara din insulă - de Robert Louis Stevenson
12. Micul lord - de Frances Eliza Hodgson Burnett
13.Cartea gesturilor - de Peter Collet
14.The Secret - Secretul, legea atracţiei.

| IgnatVictor a răspuns:

Bună!
Vreau să încep prin a spune că mă bucură faptul că oamenii mai citesc în ziua de azi.
Uite câteva cărți care mie mi-au plăcut foarte mult:

Editura Litera:

1. Labirintul. Evadarea - James Dashner
2. Femeia de la fereastră - A. J. Finn (pur și simplu, e genială cartea)
3. Lanțul - Adrian McKinty (pe asta o citeam la școală, iar o colegă m-a văzut și m-a rugat să îi împrumut și ei cartea. A terminat-o în două zile, pentru că este foarte bună)
4. Casa bântuită - Shirley Jackson

Editura Trei:
1. Fata din tren - Paula Hawkins
2. Pactul conjugal - Michelle Richmond
3. Prietene imaginar - Stephen Chbosky

Editura Nemira:
1. Transformarea - Justin Cronin
2. It - Stephen King (o capodoperă a horror-ului)
3. Omul de cretă - C. J. Tudor
4. Ultima dorință - Andrzej Sapkowski
5. Anihilare - Jeff VanderMeer

Editura Rao:
1. Hoțul de cărți - Markus Zusak
2. Semnul crucii - Glenn Cooper

Și, ca un final, recomand toate cărțile lui Stephen King.
Mult succes la citit.

| Caporal4464 a răspuns:

Iti las aici ceva din ce am citit: ''1984'' de George Orwell, ''Don Quijote de la Mancha'' de Miguel de Cervantes, ''Luptând cu imposibilul'' de Mike Horn, ''Câinele, adevăratul meu prieten'' de W. Bruce Cameron, ''Cele doua vieti ale lui Zidane'' de Jean Philippe, Patrick Fort, ''Emoții date pe față'' de Paul Ekman, ''Neamul corbilor'' de Lavinia Călina, ''Istoria lumii'' de Andrew Marr. Sper sa iti placa macar una de aici, daca nu le-ai citit deja laughing