| Youdontgetmehighanymore a întrebat:

Dacă nu am scris 150 de cuvinte la textul argumentativ, la bac romana, voi fi mult depunctata?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vezi baremul ce zice la criteriul număr de cuvinte

| Youdontgetmehighanymore explică (pentru sierra1):

Am consultat baremul si nu scria nimic legat de limita de cuvinte...

| sierra1 a răspuns (pentru Youdontgetmehighanymore):

Oops, uite și ce a scris Frutti

| Adry05 a răspuns:

Ori iti scade cat scrie in barem pentru limita de spatiu ori nu-ti puncteaza deloc daca n-ai limita minima. Nu stiu sigur daca e a 2-a varianta dar parca auzisem ceva de genul.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Sub subiect scria "in vederea acordării punctajului pentru redactare, trebuie sa respecți limita de minim 150 de cuvinte și sa dezvolți subiectul propus" ceva în forma asta. Ideea este ca tot ce e scris pe foaia aia e important de citit ca să știi ce poți sa faci și ce nu. Nu o sa primești punctaj întreg, din 20 ai șanse la 14.

| kiatres56 a răspuns:

Depinde cat ai scris