| Lia340 a întrebat:

Buna!
Dati-mi cateva rime pentru cuvantul,, orizont,,
Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Catalina024 a răspuns:

Front, glont,ghiont,pont,salvamont,cont,bont,discont,lobont(nume dat ostaşilor care luptau pentru cauza Imperiului Habsburgic),piemont(Formă de relief situată la contactul unor munți cu o câmpie), pliont (etaj, nivel), rodomont(om care se pretinde prepotent și se lansează în acțiuni hazardate pentru a-și dovedi superioritatea fizică), carliont.

5 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

O sa-ti dau un dictionar romanesc de rime, acest cuvant are 59 de rime de gradul 1: http://www.rimeaza.org/rime-ont.html

| AlecuAlex a răspuns:

Http://www.rimeaza.org/rime-ont.html intra aici si cauta pentru ce vreii uh,,,

| NeroDU a răspuns:

Tont

| SerKaN06 a răspuns:

Front, tont, salvamont, pont, ghiont

| TeodoraTeUbeste a răspuns:

Calator, serios, victorios. happy Asta e ce stiu eu.