| stefanut83 a întrebat:

Buna de curand eu am luat de la biblioteca cartea Robinson Crusoe si am citit pana la pagina 36 si am observat ca sunt pagini rupte pana la pagina 54. Ce sa fac acum? E cartea mea preferata. VREAU SA IMI ZICETI DE UNDE POT CITI CARTEA PE INTERNET CA AM CAUTAT DAR NU AM GASIT VREAU SA GASESC DOAR ALEA 18 pagini. FUNDA! VA ROOG...

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Https://archive.org/......__djvu.txt

https://docs.google.com/......ps?/viewer r1; Daniel+Defoe+-+Robinson+Crusoe.doc

6 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Salut! Intr-adevar, "Robinson Crusoe'' este o carte buna, un roman de referinta al literaturii engleze si universale, una dintre acele lecturi ''obligatorii'' pentru orice adolescent. Imi aduc aminte cu cata pasiune am citit aceasta carte in clasa a III-a si de cate ori am recitit-o in anii de gimnaziu... Revenind la intrebarea ta: mergi la biblioteca si cere un alt exemplar, din care sa nu lipseasca pagini.

| miTzuliK93 a răspuns:

Trebuie sa cauti mai amanuntit: https://archive.org/......e_1_0_10__ tongue

| Blamely a răspuns:

Returneaz-o si ia un alt exemplar.

| andysixxlover a răspuns:

Poti sa cauti pe scribd. Eu de acolo imi descarcsau le citesc pe internet toate cartile pe care nu le gasesc sau s-a intamplat ceva cu ele.

| aureliastamati2000 a răspuns:

Eti alta carte ca pe net nu-i deloc

| donthaveaname a răspuns:

Salut. Ai putea sa cauti alt exemplar la biblioteca, sau la alta biblioteca.