| NeaguAna a întrebat:

Deci as vrea sa scriu o carte pe Wattpad, dar nu prea stiu ce titlu sa ii pun, ceva de genul " inchisa intr-o lume... " (nu am gasit continuarea).
Funda celui mai bun raspuns.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In negura noptii, un mister sumbru, ostatica in inchisoare, ostatica in alta lume, etc etc. Sa-mi spui ce titlu ii pui ca s-o caut, sa citescwinking

| biwltyad a răspuns:

Buna! Conteaza despre ce anume e cartea.

Inchisa in lumea lor.
Inchisoare sau viata?
Usa mea e incuiata.
Nu am cheia vietii.
Inchisa intr-o lume...

Ai putea chiar sa lasi asa titlul, e destul de artistic :)

Daca imi dai mai multe detalii despre poveste te pot ajuta mai mult. Fara sa am habar despre ce ar fi vorba nu ma pot gandi la un nume :)

Am si eu o poveste inceputa pe wattpad, daca vrei sa ii dai o sansa :
Partea 1: https://www.wattpad.com/228538545-nu-ma-vezi-nu-vreau-sa-te-vad-cine-e
Partea2:
https://www.wattpad.com/......inca-o-mie
Vor urma si altele :) Astept si eu link de la a ta cand publici :D

| corolav a răspuns (pentru biwltyad):

Ca idee, generală, ar putea fi ceva dar e cam prea pe un tipar, prea șablonard.
În schimb la stil și la gramatică ( ortografie) ai multe greșeli.
Am citit doar primele două capitole.
Fiind doar un text narativ, folosești amestecat verbele la prezent, imperfect și perfectul compus. Lucru care nu se folosește în asemenea cazuri.
Pui virgule unde nu trebuie și nu le pui pe cele care trebuie.
Cîteva cuvinte greșit scrise ( nu e vorba de grabă ci de neștiință).
Trebuie să citești mai mult din cele scrise de alții.
Încearcă să recitești (chiar de cîteva ori) textul, înainte de a-l pune la tipar.
Sănătate!