| PaulaAndrada a întrebat:

Doresc niste recomandări de carti pentru copii de 13 ani.
Cartile Fantasy sunt preferatele mele, dar și cărțile scrise de Agatha Christie imi plac mult, sunt perfecte cand nu stiu ce sa citesc.
Ca sa va faceti o idee despre gusturile mele, va prezint cărțile mele preferate:
1.Seria Percy Jackson de Rick Riordan
2.Seria Eroii Olimpului de Rick Riordan
3.Triologia Materiile Întunecate de Philip Pullman
4. Testamentul lui Abraham de Igor Negre
5.Seria Harry Potter de J.K.Rowling

Răspuns Câştigător
| gandurisiopinii a răspuns:

Bună!
Din câte văd, ai cam aceleași gusturi ca mine. Îți recomand:
-Seria „Magisterium" de Holly Black și Cassandra Clare
-„Pecetea runelor" de Joanne Harris
-„Cronicile Spiderwick" de Tony DiTerlzzi și Holly Black.
-Seria „Vrăjitor și Vrăjitoare" de James Patterson
-Trilogia „Furia Roșie" de Pierce Brown
-Seria „Banda celor șase ciori" de Leigh Bardugo
-Trilogia „Grisha" de Leigh Bardugo
Cam acestea ar fi câteva cărți Fantasy pe care le-am citit și mi-au plăcut. Iar dacă ești interesată, le poți vedea recenziile și pe blogul meu: https://ganduriopinii.wordpress.com/category/recenzii-carti/
Spor la citit!

2 răspunsuri:
| PaulaAndrada explică:

4. Igor Bergler*

| Plato a răspuns:

Nu le am cu SF-urile, dar ma gandesc ca ti-ar putea placea "Divina Comedie" - Dante Alighieri. Nu e comedie, btw.