| drmihaela31 a întrebat:

Buna, doresc sa mi se raspunda doar persoane serioase si se afla in perioada de a da bacul anul acesta. Epoca Junimii Marii clasici Junime Titu Maiorescu, Comediile d-lui Caragiale ebun ceam ales sa invat sau trebueie sa invat si altceva la Junime. Dacia literara mai trebuie? sau LA EUGEN LOVINESCU CE TREBUIE SA INVAT DESPRE EL EU NU AM GASIT IN CARTILE MELE.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-am vazut niciodata sa se dea dacia literara, junimea, lovinescu etc. Eu cand am dat bac-ul nici nu le-am citit. Parerea mea e ca nu merita sa-ti pierzi timpul cu ele. Vor promovabilitate la bac si sunt constienti ca daca dau prostiile alea pica 3 sferturi din copii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Că și se dau subiectele special. laughing Au o șansă mai mică să pice, într-adevăr, dar n-are legătura cu faptul că se vrea promovabilitate, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai încerca să ne scrii în română, că tot dai bacul la română, poate te-am putea ajuta.