| daniela1107 a întrebat:

Buna! Eu locuiesc recent în Germania și aș dori să știu cum pot comanda cărți (străine și nu neapărat) aici traduse in romana, cărți cum găsești pe Elefant. Nici în țară nu pot comanda iar după să fie trimise aici...Mulțumesc!

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cărți în română găsești pe Amazon cu sutele.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca locuiesti in Germania invață limba Germana numai arunca banii pe cărti in Română care nu te vor ajuta cu nimic, acolo se vorbeste limba germană cauta cursuri scoli de limba germană si inscrie te la incepatori si invață limba.

| daniela1107 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Te-ai gândit că poate o limbă nu o poți învăța imediat? Eu înțeleg ceea ce zici, însă pentru a citi și a înțelege în limba germană durează destul de mult, iar deocamdată nu mă descurc.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru daniela1107):

Dar limba română nu te va ajuta cu nimic in Germania, daca vrei sa stai in Germania faci eforturi si inveti limba, este grea limba germana nu o inveti intr o luna, poate ai nevoie de 6 luni un an pana sa incepi sa vorbesti si sa poti conversa in germana, dar daca nu vei incepe rapid un curs nu o sa o inveti niciodata, tu esti la munca in Germania? Ce varsta ai?

| VoidEternal a răspuns:

Libris livrează in Germania.

Răspuns utilizator avertizat
| DonMoldo a răspuns:

Libraria Adler.

| citestepenetcom a răspuns:

Singura varaiantă este să-i contactezi de unde vrei să cumperi, dacă pot sa-ți factureze comanda în privat și să le livreze la adresa dorită. Între timp pe citestepenet.com poți găsi un pic de inspirație pâna ce gasești o metodă de a achiziționa cărți,