| Mihai_Andreea_1989_4uCo a întrebat:

Buna!
Imi poate recomanda cineva o carte in care este descris comportament, traditii, etc din Europa?
Sau caracteristicile comportamentale?
Lucrez in vanzari si peste 80% din clientii mei sunt straini. M-ar ajuta o carte prin care sa imi imbogatesc cunostintele despre trasaturile tarilor, stiluri de negociere, etc
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Goddess23 a răspuns:

Buna. Erau astfel de carti inainte la magazinele de presa care veneau cu jurnalul national daca nu ma insel. Din pacate numai stiu daca se mai aduc astfel de carti pentru ca nu sunt in tara dar sigur gasesti ceva de ajutor la ghioscurile de ziare. Sau poti cauta pe net ca sunt multe informatii.

| kr.mdy a răspuns:

Va aparea cartea lui Magop Mirel,se va numi Gringo,e despre calatoria sa in America de Sud, si nu numai, dar e despre pasiunea sa de a calatori si explora, numai pe jos.
Aceasta carte va aparea in viitorul apropiat, inca se scrie..eu una o astept cu mare interes.
Asta e asa ca o paranteza.