| Djsssbdkbdodb a întrebat:

Îmi puteţi recomanda, vă rog, cărţi? Am 12 ani şi nu imi plac cărțile fantasy gen Harry Potter sau cele de aventuri ca Ocolul pământului in 80 de zile. Îmi plac cărţile ca Hoţul de cărţi, Kira-Kira, Băiatul in pijamale in dungi, dar mi-au placut si Arena 13 si Cronicile Wardstone. Aştept sugestiihappy

Răspuns Câştigător
| VanillaVibes2525 a răspuns:

Observ ca iti plac cartile cu tema istorica happy. Iti recomand Razboiul care mi-a salvat viata de Kimberly Brubaker Bradley si Numara stelele de Lois Lowry. Sunt foarte faine. Spor la citit happy

5 răspunsuri:
| Juper a răspuns:

BUNA! Ti-as putea recomanda urmatoarele:
Sabia Verii de Rick Riordan
Hotul fulgerului
Luminile nordului
Mie mi-au placut foarte mult!

| Miu_Stefan_1999 a răspuns:

Buna! Eu iti recomand cartile:
Domnul Sconcs- David Williams
Vrajitoarele-Roald Dahl
Matilda-Roald Dahl
Bunicuta Hotomana- David Williams

Sper ca am fost de ajutor, dar toate cartile de acesti autori sunt foarte interesante, eu ti-am dat doar cateva exemple. happy

| Lorena1787 a răspuns:

Fata din tren - e foarte faina, mie mi-a placut mult
Al cincilea val- daca nu ai vazut filmul merita sa o citesti

| Iminactivelol a răspuns:

Scrisori din far, Wolf Hollow, Razboiul care m-a invatat sa traiesc, Numara Stelele, Un vultur în zapada, Razboiul care mi-a salvat viata, acestea au fost preferatele mele pe acest subiect.