| Dinica_Alexandra_1997 a întrebat:

Buna imi puteti spune cum sa incepe o carte

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cu inceputul, sau "cuvant inainte". rolling on the floor Si-l vei termina cu "sfarsit".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idk ce zici de o lecţie introductivă de exprimare

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Vrei sa incei sa o citesti sau sa o scrii?
Daca vrei sa scrii o carte si tu pui intrebarea asta, cel mai bine ar fi sa nu te apuci de ea. Mai asteapta, sa te mai maturizezi oleaca.
Daca te refereai la citit, incepe cu inceputul (prima pagina).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Începe cu expozițiunea. Urmărește regulile învățate la limba și literatura română.

| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns:

Nu, te rog! nu te pune sa scrii carti, nu vreau sa mor.
cum puii mei? invata mama gramatica, sau macar mergi pe la ora de romana.
dupa aceea, poti sa repostezi intrebarea.
scuze daca am fost rea. mada out :3