| Razlovan_Patricia_1994 a întrebat:

Buna,imi tuteti da niste titluri de bame? Va rog frumos!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Preslea cel voinici, Iliana Cosanzeana, Fata babei si fata mosului, Cenusareasa, ALba ca Zapada, Motanul incaltat, Craiasa zapezii, povestea porcului.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns (pentru Adry05):

La asemenea intrebare, tot un asemenea raspuns.Gramatica varza.

| Adry05 a răspuns (pentru darrio2007):

Ai vrut sa pari destept dar te-ai facut singur prost. In primul rand nu are nicio treaba gramatica cu ce am scris eu. Acum vad ca am cateva greseli de scriere in anumite cuvinte pe care le-am facut din graba. Stai tu calm ca nu-s vreo taranca care sa nu stea pe la romana. Nu cred ca am facut greseli cat sa zici de mine ca nu stiu gramatica. Arati clar cat de incult esti deci nici nu stii sa le deosebesti pe cele doua. Si ca sa iti si fac pe plac ma corectez acum:
*praslea; *voinic. Foarte mari greseli, nu stiu cum mai pot trai dupa ce-am comis asa ceva doamne te rog iarta-ma.

| darrio2007 a răspuns (pentru Adry05):

Chiar asa! Cum poti trai, generatie din ziua de azi? Eu nu am dovedit ca sunt incult. Dimpotriva.Dar noi suntem inculti, cei care incercam sa corectam pe altii.Pe voi, cei cu fite de atotstiutori.Si la bunele maniere ai foarte mult de umblat.

| Adry05 a răspuns (pentru darrio2007):

Da, pentru ca m-ai corectat degeaba, era logic ca greselile alea erau facute din graba si neatentie. Tu chiar crezi ca e cineva in tara asta atat de prost incat sa scrie "praslea cel voinici" intentionat? Nu. Si stai tu linistit ca stiu foarte bine sa ma port atata timp cat o persoana ma respecta si nu incepe sa ma faca pe mine agramata pentru o greseala ca aia.

| darrio2007 a răspuns (pentru Adry05):

In orice caz, jignirea mea a fost mult mai mica decat a ta.Mai ales cand nu stii nimic despre mine.

| Razlovan_Patricia_1994 explică (pentru Adry05):

Nu va mai certati.Eu nici macar nu am atras atentie la greseli si sicer chiar nu am vazut ca ai scris,, voinici''.Si oricum toti facem greseli.