| KneeAKKA a întrebat:

Începusem să citesc o carte acum un an. Era povestea unei fete dintr-un ospiciu care întâlnea un cuplu si se indragostise de baiat. Mi-am amintit de ea si vreau sa o gasesc, dar nu reusesc sa-mi amintesc numele cartii, stiu doar ca pe una din fete o chema Sara. Daca stie cineva cum o pot gasi sau daca stie cartea din intamplare ar fi super. FUNDA

Răspuns Câştigător
| zilog a răspuns:

Felicitări că mai citește cineva ceva. MERGI LA LIBRĂRIE CA E POSIBIL SA VEZI CARTEA IN RAFT ACOLO SI SĂ O RECUNOȘTI sau sa o citit-o vanzatoarea de la librarie
mergi la biblioteca ca este posibil sa o fi citit-o cineva de pe acolo sau sa stie bibliotecara de acea carte unde se afla

Eu nu inteleg cum unii oameni citesc si lucruri din care nu le ies bani concreti atunci pe loc?
Eu citesc in fecare zi sute de pagini câte o dată citesc repede repede 300 de pagini că tebuie să fac ceva cu informația aceea să repar ceva si are sute de setări si parametri pe car ele salvez in minte mai ales la convertizoare de frecveta si PLC-uri

Dar daca am citit 300 de pagini si le-am si inteles sunt sigur ca voi baga in buzunar 200 euro in acea zi.