| brokxy a întrebat:

Buna, La anul dau bacul.Sunt clasa a 11-a si inca profa nu ne-a dat de citit nuvele, Imi puteti spune va rog ce trebuie sa citesc? Si cam cate.Am stiu dar am uitat, Va rog daca puteti sa imi dati si numele lor ca vreau sa ma pun sa invat de pe acum.(De preferabil sa raspunda cineva care a dat bacul sau invata pentru Bac) P:S Sunt la profil Uman Stiinte Sociale.

1 răspuns:
| Anonim20143 a răspuns:

În mod normal ar fi trebuit să citești 2 nuvele până acum și anume :Alexandru Lăpușneanul(nuvela istorica) de Costache Negruzzi și Moara cu noroc (nuvela psihologica) de Ioan Slavici.
Succes!