| C1pry7 a întrebat:

La filologie din ce se da bacul? Si tezele din ce materii?

Răspuns Câştigător
| Catalin77945 a răspuns:

O sa dai bacul la romana obligatoriu, istorie de asemenea si poti alege dintre geografie/logica a 3 proba, tezele romana, latina, istorie, limba 1

2 răspunsuri:
| Marian7777 a răspuns:

Dai obligatoriu la Limba Română și Istorie. La alegere ai dintre Geografie, Logică, Psihologie, Economie, Filozofie. Și o să dai și competențe la Engleză sau Franceză ( depinde ce alegi tu ) și competențele digitale ( TIC ).

| Marian7777 a răspuns:

Tezele le vei da la Limba Română, Istorie sau Geografie ( TU alegi ), Limba Latină și Limba Engleză.