| ubox7007 a întrebat:

ma poate ajuta cineva, care a citit cartea Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi, sa imi spuna daca filmul este asemanator cu cartea, sau daca nu sa imi dea link-ul la un rezumat, care este asemeni cartii (zic asta, pentru ca unele rezumate nu sunt chiar bine facute si cineva care a citit cartea isi poate da seama daca sunt si partile importante, in acel rezumat)

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Orice film dupa o carte nu are toate elementele din carte. Este esenta cartii sarind peste multe amanunte. Eu am citit si cartea si am vazut si filmul. E diferenta.

| R0R0 a răspuns:

Ideea principala este aceeasi, dar anumite scene sau momente sunt modificate.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Ai avut rabdare sa citesti romanul? Dar de Ion ce zici? 400 cu 450 de pagini!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Ion inca nu am citit.
Ma chinui cu "Padurea Spanzuratilor" de 2 zile.
Nu am timp sa o citesc.

| Drimmero a răspuns (pentru R0R0):

Sa vezi Ion cat e de proeminenta si de ampla, spor la ea!

| R0R0 a răspuns (pentru Drimmero):

Știu.
Am auzit de ea.
Mersi, mersi! laughing

| corolav a răspuns:

Care dintre filme, că s-au făcut două după acest roman?

| wolder a răspuns:

Sunt diferite