| Monica_Capraru_1991 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu numele unei cărți/ roman de dragoste?
Acțiunea cărții se referă la doi frați gemeni. Unul dintre ei este căsătorit cu doua femei. Are un accident și moare. Sotia oficiala este invalida și sta în scaun cu rotile. Amanta/ cea de-a doua soție este de fapt căsătorită pe actele cu celalalt geamăn. Ea este gravida. Cei doi se prefac ca sunt împreună în fata familiei...

Cartea este veche, probabil înainte de 2000 publicata.
Din ce îmi amintesc, era o carte mica, tip buzunar, cu coperți roșii (sau fundal rosu, nu mai știu sigur).

Are idee cineva, cum se numește cartea?

Mulțumesc anticipat

1 răspuns:
| whatevernvm a răspuns:

Zici ca e secretul mariei sa mor