| vintageheart a întrebat:

Mi-am amintit zilele acestea de un pasaj dintr-o carte. Un copil (parca baiat) descopera faptul ca un batranel, om al strazii se adaposteste pe timpul noptii in beciul casei baiatului. Intr-o zi il abordeaza si ii spune ca poate sta cat doreste si ca il va ajuta, dar dupa aceasta intamplare batranul nu a mai revenit niciodata.
Ma tot gandesc in ce carte am citit acest pasaj si inca nu mi-am amintit. Poate ma ajutati happy
Multumesc! happy

2 răspunsuri:
| isabelabela a răspuns:

Eu cunosc o carte in gen dar nu cred ca e aceea caci batranul se intoarce si il pune la incercare si il invata sa invinga teama de intuneric si tot ce se mai ascunde acolo (adica devine vraci)chiar asa se numeste cartea "vraciul"chiar e super draguta.dar sigur nu e aceeasi poveste daca chiar iti plac cartiile in gen atunci iti recoman "fortele raului absolut" e si de ragoste eu mor dupa ea ..succes cu cautatul

| vintageheart explică (pentru isabelabela):

Multumesc de recomandari! happy