| anasavu a întrebat:

A citit cineva cartea Suge-o Ramina? Va rog sa imi ziceti cum ii, despre ce e vorba, asa in mare. Am vazut ca etse si Suge-o Andrei. Multumesc

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde si cati ani ai, daca ai sub 17 iti recomand sa stai departe de ea.
E cam deocheata dar e amuzanta si sunt glume pe care nu le intelegi la sub 17 ani.

| anasavu explică (pentru Adry05):

Multumesc. Eu am 27 de ani! Multumesc pentru sfaturi, oricum!

| Adry05 a răspuns (pentru anasavu):

A, o poti citi linistita atunci. happy Depinde si cat de open-minded esti. Daca nu te deranjezaza glumele sexuale, descrieri explicite, atunci merita citita fiindca e comica. laughing Nu m-as numii cea mai open-minded persoana si tot mi-a placut si am ras.
Spor la citit!

| Zeenya a răspuns:

Heii
De fapt se numește ''Suge-o, Ramona! '' si cum scrie pe coperta cărți este o poveste semi-amuzanta.Este o carte superba, de viață și de trăiri ce sunt descrise într-un mod amuzant și în același timp te destinde. Începe cu adolescența lui Andrei Ciobanu, Ramona fiind crush-ul vieții lui încă din clasa a 7-a și o dorește. Ea nu îl vrea, el se oftică, se duce( daca intelegi ce vreau sa spun.) cu altele.Sunt multe scene de sex. El se distrează, dar cumva, tot la Ramona ajunge. El o întâlnește pe Anemona, pe care Andrei o cunoaște la mare și se îndrăgostește nebunește de ea.Adolescenta lui este una marcabila.Sunt multe, foarte multe glume la care o sa razi in hohote. Nu este o carte misogină si n-am sa specific finalul căci este mai ok dacă o sa o citești tu. ^

| anasavu explică (pentru Zeenya):

Multumesc!

| untu a răspuns (pentru Zeenya):

Nu e de recomandat sa cititi cartea asta, sunt pentru adulti!

| Zeenya a răspuns (pentru untu):

Eu sunt majora, având vârsta l-a care pot lua decizii singura. Iar atâta timp cat am spus mai sus ca, cartea având scene mai obscene. s-a dedus de la sine ca nu este pentru un minor. Poate ea are 18 ani sau peste. Daca este minora si vrea sa citească o va face si fara vorbele noastre.