| DanielaPopan a întrebat:

Am citit o data o carte repovestita de la Penguin Readers,era clasica, în care era vorba despre un băiat de vreo 11 ani care ajunge la casa unor oameni înstăriți de la o moșie și se îndrăgostește de una din fiicele familiei respective,care este mai mare ca el. Părinții fetei vor să o căsătoreasca cu un băiat bogat,dar urât și cu ceva cicatrice pe față. Fata are o relație secretă cu un fermier pe nume Rogers de la ferma din vecini. În momentul când această relație este descoperita,fermierul se sinucide iar, până la urmă, pe fata o căsătoresc părinții cu barbatul cu cicatrice.
Finalul romanului prezintă întâlnirea( dupa aproximativ 40 de ani de la acest incident)dintre băiatul cel care a fost și narator(de care am scris la început) și fata,care acum era bătrâna și cred ca și văduva din câte îmi amintesc.
Îmi puteți spune,dacă vă rog, titlul cărții? Dau funda. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Alinut2003 a răspuns:

Penguis

| DanielaPopan explică (pentru Alinut2003):

Da,de mare ajutor ai fost, ce să spun!?

| DanielaPopan explică (pentru Alinut2003):

Și am scris corect, așa că...