| Neacsu_Alina_1998 a întrebat:

Am de facut un proiect despre o meserie? Ce meserie mi-ai recomanda sa scriu si o mica descriere deslre aceasta. Funda

2 răspunsuri:
| DenisaNicoletaG a răspuns:

Pai ar trebui sa-ti alegi o meserie ce te reprezinta...

| Nicoletaxyz a răspuns:

Meseria de profesor
Meseria de profesor este o meserie in care cel mai important lucru este ca ceea ce stii sa poti transmite si celorlalti, facandu-i sa inteleaga si sa admire lectiile.
Este un mod usor de a comunica cu diferite personalitati, si de a ajuta adolescentii in dificultatile intalnite la aceasta varsta.
Poti sa faci ca elevii, sa orinda incredere in sine si sa prospere in viata.