| AdelaIoanaM a întrebat:

Stie cineva unde gasesc textul integral,, Cartile" de Mircea Cartarescu? Multumesc

5 răspunsuri:
| LittleBugsBunny a răspuns:

Esti sigura ca asa se numeste? google nu imi da niciun rezultat la asta, doar diverse titluri scrise de el

| AdelaIoanaM explică (pentru LittleBugsBunny):

Da asa se numeste. Este din manualul de clasa a 2-a doar ca un scurt text, iar eu incerc sa gasesc textul integral. Din pacate nici mie nu mi-a dat mai mult decat tie pe google sad

| LittleBugsBunny a răspuns (pentru AdelaIoanaM):

Cine l-a scris? e posibil sa fie parte dintr-un fel de culegere sau ceva de genul in care sunt mai multe texte de tipu asta

| AdelaIoanaM explică (pentru LittleBugsBunny):

Este scris de Mircea Cartarescu. Dar este de negasit inclusiv in librarii. In fine nu mai sunt interesata de gasirea acesteia. Dar multumesc frumos pentru raspuns!

| Neacsu_Adrian_1972 a răspuns:

Nici eu nu gasesc acest text in manualul de Clasa a II -A. Oricum inteligenta maxima din partea autorilor Cleopatra si Pitila sa bage asemenea lectura la 8 ani. Si mai inteligenti cei de la minister. Madam Cleopatra si Madam Pitila voi la 8 ani lecturati cu nesat asemenea texte? Cam ce lecturati voi la 8 ani de ati ajuns sa faceti asemenea manuale? Si voi de la minister sa acceptati MIRCEA CARTARESCU la clasa a doua? De acord, toata stima pentru. M. C., dar nu e pentru. Clasa a doua. Au 8 ani stimabilor. Ei citesc inca basme, se uita la desene animate si cred in Mos Craciun!