| nopainkiller a întrebat:

Buna seara TPU!
Aceasta intrebare este adresata doar celor care au BAC anul acesta(2018) si simulare la Limba si Literatura Romana maine(19/03/2018).
Ce credeti ca o sa pice maine la avand in vedere operele care au fost date anul trecut la simulare si de anul acesta?

Răspuns Câştigător
| georgiana999 a răspuns:

Presimt un Ion sau Lapusneanul

| nopainkiller explică (pentru georgiana999):

Intr-adevar a cazut un roman interbelic si am scris Ion! Frumoasa presimtire!

3 răspunsuri:
| Hotea_Dragos_1999 a răspuns:

Cred ca va pica Maitreyi deoarece nu a picat de mult si cel mai probabil nu va pica genul dramatic deoarece a picat anul trecut

| nopainkiller explică (pentru Hotea_Dragos_1999):

Posibil sa cada, apartine modernismului, de genul dramatic nu stiu ce sa zic chiar daca a fost dat anul trecut ne pot face o surpriza, adica avem O cada noapte furtunoasa de I.L Caragiale! Eu ma gandeam ca ar putea sa nuvela: Moara cu noroc de I. Slavici sau Ion.