| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPUhappy Ce carti mi-ati recomanda sa citesc tinand cont ca imi plac cartiile interesante?happy

Răspuns Câştigător
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Pai toate cartile sunt interesante, dar depinde de gustul fiecarei persoane. Dacai ai fi scris si cateva genuri, poate ar fi fost mai simplu sa te ajutam.
Mie imi plac cartile fantasy, dar citesc si romane politiste.
Iti recomand din toata inima sa citesti Zece negrii mititei, de Agatha Cristie.Numele pare foarte ciudat, dar cauta o mica descriere si o sa vezi cum sta treabawinking
Apoi, o alta carte care mi-a placut foarte mult este Eve.Este numai buna pentru adolescenti, dar este cam de fete, ca sa stii.
Poti sa citesti Maximum Ride.E o serie de mai multe volume, foarte bune.Eu am facut prostia sa imi cumpar vol 2 din prima,dar am inteles ce s-a intamplat si mi-a placut mult si asa laughing
In rest, mie imi plac cartile cu vampiri, vrazitoare, fantome(dar nu horror). Daca iti place acest gen, citeste Academia Vampirilor sau Vampirii din Morganville, Cand esti vrajitoare... si ...ramai vesnic vrajitoare.
Cred ca ai auzit de serialul Game of thrones, iar cartile sunt minunate.Serialul este facut 100% dupa ele happy
Poti sa mai citesti Instrumente Mortale sau Jocurile foamei.
SucceS!

| anonim_4396 explică (pentru LarissaMouse):

Ok, mersi pentru ajutor ai fundahappy

17 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Seria,,Asia Saga,, de james clavell

Incepi cu Shogun...si continua cu Tai-pan.

Sunt carti interesante.
Cea din urma vreau sa ma apuc si eu de ea zilelea astea.

| anonim_4396 explică (pentru Apache):

Ok, mersi pentru raspunshappy

| Cameliapantiru a răspuns:

"Mizerabilii''-Victor Hugo
"Portretul lui Dorian Gray''-Oscar Wilde
''Magicianul''-JOhn Fowles
"Qvo vadis''-Henryk Sienkiewicz

| anonim_4396 explică (pentru Cameliapantiru):

Ok, multumeschappy

| Teardrop a răspuns:

Eu şi cu tine nu vedem la fel conceptul de "interesant".
Spune-mi câteva cărţi pe care le-ai citit, şi le-ai considerat "interesante".

| anonim_4396 explică (pentru Teardrop):

Capitan la 15 ani, Tarzan, Harry Potterhappy

| Teardrop a răspuns (pentru anonim_4396):

Capital la 15 ani, volumul doi (obviously...)
Călătorie spre centrul Pământului
Ocolul Pământului în 80 de zile
Castelul din Carpaţi
-Ai prins ideea, tot ce-a scris Jules Verne, cu câteva mici excepţii
Coliba Unchiului Tom - H. Beecher Stowe

Cărţile Junglei - Rudyard Kipling

Hobbitul - J.R.R. Tolkien. Nu citi încă Stăpânul Inelelor, dacă nu-ţi plac extrem de mult cărţile.
Seria Cronicile Wardstone - Joseph Delaney
Seria Vrăjitor şi Vrăjitoare - James Patterson.
Miss Peregrin - Ransom Riggs
Seria Percy Jackson şi Olimpienii
Seria Cronicile familiei Kane
-Ambele de Rick Riordan

| anonim_4396 explică (pentru Teardrop):

Cam astea le-am citithappy Mersi pentru raspunshappy

| Teardrop a răspuns (pentru anonim_4396):

Câţi ani ai?

| anonim_4396 explică (pentru Teardrop):

16 ani, de ce?

| Teardrop a răspuns (pentru anonim_4396):

Să ştiu ce să-ţi mai recomand.
Shogun - James Clavell
Jocurile Foamei - Sussane Collins
Ferma animalelor - George Orwell
Viaţa ca o Pradă - Marin Preda.

| anonim_4396 explică (pentru Teardrop):

Mersi mult de raspunsuri, si ca ti-ai pierdut timpul sa ma ajutihappy

| Teardrop a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mi-am pierdut timpul -.-

| anonim_4396 explică (pentru Teardrop):

happyEsti de treabawinking

| laura1999 a răspuns:

Alchimistul- paulo coelho
De dragoste
Fluturi- irina binder
Draga john- nicolas sparks
Istorica foarte foarte buna- povestea vietii mele Regina Maria

| anonim_4396 explică (pentru laura1999):

Ok, mersi de raspunshappy