| Lauracrist a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog niste titluri de carti beletristica contemporane cum ar fi " Sub Aceeasi Stea", "Cautand-o pe Alaska". Sau niste carti frumoase poate chiar best-seler-uri mai de adolescenti, dar nu neaparat

5 răspunsuri:
| Teardrop a răspuns:

Jocurile Foamei - Susanne Collins
Yes Man - Danny Wallace
Băiatul cu pijamale în dungi - John Boyde
Vrăjitor şi Vrăjitoare - James Patterson
Miss Peregrine - Ransom Riggs
Despre Ploaie - Martin Page
Cântec de gheaţă şi foc - George R.R. Martin

| MishaIsMyHero a răspuns:

Cel mai mult mi-a placut Cercul Seccret.
Caut-o pe net in format pdf. Bafta! :*

| Ana810 a răspuns:

Bună. Am citit vara trecută "Hoţul de cărţi" de Markus Zusak şi pot să spun că mi-a plăcut foarte mult. Este o carte reuşită.

| legolas4 a răspuns:

Volumele,,Cercul secret'', sunt 4, in limba romanalaughing sper ca te.am ajutat.