| LoRdSaN a întrebat:

Buna,sunt clasa a-8-a,recent citisem Baltagul,tare cartea. vreau Sa Mai citesc,Dar nu stiu CE carte ceva cam in genul baltagului, nu noi.ms(Funda)

7 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Dacă vrei romane cu monografia satului românesc și viața la țară citește Ion, Moromeții precum și nuvela În vreme de război.
Miorița poți citii.

| Cameliapantiru a răspuns:

Buna!
Citeste "Ion", "Padurea spanzauratilor" si "Rascoala", toate 3 scrise de Liviu Rebreanu.
Lectura placuta!

| LoRdSaN explică (pentru Cameliapantiru):

Mmmm,Ion am vazut filmu, dar celalalte am sa le incerc.

| Cameliapantiru a răspuns (pentru LoRdSaN):

E mai buna cartea decat filmul!
Plus ca ei studia romanul"Ion'' si la scoala, in clasa a X-a.
Seara faina!

Răspuns utilizator avertizat
| oanapop151 a răspuns:

Miorita, dar e in versuri...