| Toader_Raluca_1998 a întrebat:

Sunt mare a fană carților Harry Potter insa nu am apucat sa citesc toate volumele, îmi puteți spune dacă pană la sfarșit Harry și Draco devin prieteni?

Răspuns Câştigător
| LupinRemusSnape a răspuns:

Nu chiar.Dar nu pot sa zic ca sunt dusmani de moarte sau asa ceva. Te sfatuiesc sa citesti si volumul 8cand termini seria. Aparut la editura Arthur. Spor la citit.)Frumoasa rau seria asta)

12 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Bună!
Nu devin prieteni, dar nu se vor mai urî atât de tare.

| A02Sniper a răspuns:

Ce intrebare te framanta pe tine.rolling on the floor
Am vazut filmele pana la talismanele mortii, si mi se pare ca se unesc impotriva lui Vol de Mor.

| untu a răspuns (pentru A02Sniper):

Nu se numeste (Vol de Mor), ci se numeste,, Cap De Mort''!

| A02Sniper a răspuns (pentru untu):

M-ai bine ai da un search si nu ai mai comenta aiurea.
Du-te si intreaba pe cineva din Anglia daca stie de Cap De Mort.

| mariesprouse a răspuns (pentru A02Sniper):

Se scrie Voldemort

| A02Sniper a răspuns (pentru mariesprouse):

Asa se zice in romana.

| mariesprouse a răspuns (pentru A02Sniper):

Nu, asa se numeste, documenteaza-te inainte sa faci pe inteligentul

| A02Sniper a răspuns (pentru mariesprouse):

Daca asa scrie pe google, parca zic de la mine.

| A02Sniper a răspuns:

Am gasit ambele variante acum. mda.

| Stefania_Dumitru_1995 a răspuns:

In volumul 7 ura dintre ei nu mai este in plan principal dar nici nu sunt prieteni prea buni. Am auzit ca in Harry Potter si Copilul Blestemat ei vor incepe sa se inteleaga datorita prieteniei dintre unul dintre copii lui Harry si fiul lui Draco.

| Gamez618 a răspuns:

Bună!
Eu cred că Draco și Harry devin prieteni, asta observându-se cel mai bine în ultima carte "Harry Potter și Copilul Blestemat". Dar și în "Harry Potter și Talismanele Morții" se evidențiază o mică prietenie între ei, dar mai spre finalul cărții.

| Maria_Codrina_1990 a răspuns:

Draco decide sa fie de partea lui Harry, dar nu prea cred ca au devenit prieteni. Poate doar nu s-au mai dusmanit laughing